הטיפול המיני הממוקד

מאת דורי לוי פסיכולוג קליני מומחה
ומטפל משפחתי מוסמך
ספק משרד הביטחון 12127

בכוחכם לשנות עכשיו

המיניות שלנו מורכבת ומושפעת מהמצב הנפשי והגופני והקשר ביניהם. הטיפול המיני מיועד לאנשים שמחפשים קשר מיני מספק. בטיפול נקבל כלים לשינוי אינטימי חיובי. נזהה את החלקים הלא מודעים הקשורים למיניות, ונדבר על הגורמים הנפשיים שמונעים יחסים מספקים. בדרך כלל, דמיונות, פנטזיות ותחושות של בושה ו/או כאבים מפריעים למיניות טובה. אנשים שמגיעים לטיפול יכולים לחוש אם חוזרת ביניהם האינטימיות המספקת לאחר מספר פגישות קראו עוד…

טיפול פסיכולוגי אישי
טיפול זוגי ממוקד
הטיפול המיני
הטיפול בדיכאון
הטיפול בחרדה
הטיפול בטורדנות ובמחשבות OCD
פסיכולוגיה יהודית
פודקאסטים
תעודות מקצועיות
קליינטים ממליצים
הופעות במדיה
החנות

חרדות בגידות ורומנים

על הטיפול הזוגי

על בגידות

על האינטימיות הרגשית

הבנת התהליכים הלא מודעים

הטיפול המיני מאפשר להבין את הגורמים הפנימיים לבעיות במיניות וכיצד להתגבר עליהן. הטיפול נערך תוך שיחות שמטרתן להבין מה החלק הנפשי והפיזי בבעיה המינית. לרוב החלק הנפשי העמוק מונע מיניות טובה. דפוסים מורכבים שאנחנו מפרקים בקליניקה ואחר כך הם מאפשרים מיניות טובה יותר. שיפור של המגע וקרבה הרגשית. פעמים רבות דיבור נכון גם תוך כדי עוזר לבני הזוג להגיע לסיפוק וללמוד לא להתבייש. בושה כאבים ועוד בעיות מיניות יוצרות סגירות. כשיש סגירות לא נפתחים ונוצרים כעסים ודחיות. מטרת הטיפול המיני היא לשפר את התקשורת הזו שלכם ואת היחסים. בהכשרתי אני פסיכולוג קליני ומטפל משפחתי מוסמך.
התמחיתי בטיפול ממוקד במקום הידוע בעולם בקליפורניה. אני מטפל בזוגות ובמיניות ביניהם. טיפול מיני מאפשר במהירות המרבית להתמודד עם הבעיות בזוגיות. אנחנו נזהה את החלק הרגשי שמונע קרבה. נטפל בבעיה הרגשית המינית שמעכבת ומפריעה לזוגיות. נראה בצורה המהירה ביותר מדוע יש ריחוק או כיצד נדבר על מה שקורה בחיבור האינטימי ביניכם. כל זאת דרך טיפול בשיחות עומק בקליניקה. מניסיוני, בעיות ביחסים האינטימיים מתרחשות, ברוב המקרים, כיון שהגוף מדבר את הקונפליקטים של נפש שלנו. כשאנו לומדים את שפת הנפש אנו יכולים לשלוט ולתקן את היחסים.

הטיפול המיני מורכב:

  1. מזיהוי הבעיה ובדיקת ההיבטים הפיזיים והנפשיים שלה. כיום מרבים להדגיש את הבעיות הפיזיות כמו חוסרים שונים בהורמונים גברים או נשים ולעיתים גם חסימות בכלי דם. מניסיוני, במקרים שונים הבעיות תלויות בהיעלמות הגירוי
  2. והמשיכה הנכונה בין בני זוג.
  3. בשלב שני ניגע ישירות בחלקים הנפשיים שגרמו לירידה ביחסים. נזהה אותם ובדרך כלל בשלב הזה תחושו עליה במשיכה וחזרה לפעילות תקינה יותר. נדבר על ההעדפות השונות והדמיונות שאינם באים לידי ביטוי. על הבושה והפחד מלדבר אחד עם השני בתחום האינטימי. נפתח את התחום לדיבור בונה והמשיכה בדרך כלל תגבר.
  4. בשלב האחרון, שמגיע יחסית מהר, נוכל לבחון את קצב השיפור ולדאוג שימשיך כך. ברוב המקרים זוגות מדווחים שהמיניות חזרה ליחסים ביניהם ונותר רק להעמיק ולחזק את הקשר.

זוגות שמגיעים לטיפול יחוו כיצד לדבר ולהתנהג בצורה שתחזיר את המשיכה לחיי הזוגיות. השינוי קורה כבר בפגישות הראשונות ואתם תחושו אותו. נבין לעומק מה מסייע למשיכה האינטימית וניישם זאת. התמחיתי בטיפול זוגי קצר מועד באחד המקומות הידועים בעולם לטיפולים ממוקדים (.Mental Reaserch Isntitute, Palo Alto, CA)
אני מיישם זאת בכל הטיפולים.

כדאי לעשות מאמץ ולנסות להתגבר על הבושה והסבל הזוגי בהיעדר יחסים טובים. חשוב לטפל. כשבני זוג לא מטפלים בנושא היחסים האינטימיים שלהם הזוגיות נחלשת ואנשים מחפשים פורקן במקומות אחרים.

גופנו מגיב באופן מיידי לנפש הפנימית שלנו, המודעת והלא מודעת שלנו. לכעסים שמצטברים למתחים להיעלבויות ולתחושות הדחייה. הגוף מגיב באופן מיידי. לגוף אין אופציה אחרת. אין לו מנגנון מתווך כמו שכל. הגוף אינו צבוע. הוא מדבר ישירות ואינו מעמיד פנים. פעמים רבות הגוף שלנו מדבר עוד לפני שאנחנו מסוגלים לזהות שמשהו דוחה אותנו, או מכעיס או פוגע ומעליב אותנו. הגוף מגיב ישירות ויחסי האישות שלנו הם הנפגעים הראשונים בסיפור. רוב הזוגות כיום יודעים בדיוק מה צריך לעשות ולכן לעניות דעתי לא צריך לתת לאנשים שיעורי בית או תרגילים. אנשים היום יודעים מה צריך לעשות. המידע זמין לכולם. רוב הפונים נתקלים בקשיים בהבנה של הרובד הלא מודע ביחסים. הבנה מה אומר לי הגוף? מדוע אני לא רוצה? מדוע זה לא מתפקד בדיוק כשאני רוצה? מדוע שם כן וכאן לא?

שפת הנפש כפי שהגוף מבטא אותה

הטיפול המיני עם בני ובנות זוגנו חשוב ביותר לשמירה על זוגיות טובה. מיניות חסרה או לא מספקת עלולה לגרור את הזוגיות לצרות. המיניות שלנו היא הדבר הכי יקר וקרוב אלינו. היא מקור שלנו למשיכה אל בני ובנות זוגנו. היא נעימה מרגיעה ומאפשרת לנו להיות אנשים יותר יצירתיים רגועים זורמים מקרינים חיוביות ומתחברים. כשהליבידו שלנו זורם אנחנו מקרינים זאת החוצה. הסובבים אותנו חשים זאת בחיוב ומחפשים את קרבתנו, הילדים חווים את היחסים בין הוריהם כטובים והדבר מרגיע אותם. אנחנו מקבלים משוב חיובי מהעולם שנפתח אלינו. זו היא עוד שפה דרכה אנו מתקשרים עם העולם והוא עמנו. התמחיתי בטיפולים קצרי מועד שמשלבים טיפול מיני, טיפול זוגי וטיפול פרטני באחד המקומות הידועים בתחום, במכון למחקר מנטלי שבקליפורניה. המכון ידוע כמוביל בעולם בתחום הטיפול קצר המועד והטיפול הזוגי משפחתי.

הטיפול הממוקד

ההתמחות שלי היא בטיפול מאוד ממוקד. אני עובד עם זוגות מכל הגילאים צעירים מאוד, וגם מבוגרים שמגיעים ומבקשים לשפר את היחסים האינטימיים ולהתנסות ביחסים טובים יותר. אני עורך טיפול מיני קצר מועד שמשלב טיפול זוגי ומאפשר לכל אחד מבני הזוג להבין בצורה מהירה מה קורה מבחינה מינית וכיצד לשנות. טיפול מיני ומספר כלים מהירים לשינוי בימינו רוב האנשים לא ממש צריכים עצות טכניות בנושאי מיניות. זוגות בדרך כלל מבינים וחשים מה טוב עבורם ומה הם צריכים מבן או בת זוגם. ניסיון מקצועי של שנים עם זוגות שמגיעים אלי לקבל ייעוץ מיני או טיפול מיני, מראה באופן ברור, שבני זוג שחווים קשיים במיניות זקוקים בעיקר לקבל כלים לשיפור המיניות שיעזרו להם בתחום המיני והזוגי.

הטיפול המיני בשילוב הזוגי וזוגיות נכונה

טיפול מיני מסייע להחזיר את הזוגיות למקומה הנכון. מניסיוני המקצועי קשיים במיניות בין בני הזוג קשורים ישירות למצב הנפשי של כל אחד מבני הזוג. טיפול מיני מעמיק ומקצועי, מתרכז בטיפול בצדדים הנפשיים של שני בני הזוג כפי שהם באים לידי ביטוי במיניות.

טיפול מיני הוא הכלי שמשפר את חיי הזוגיות שלנו

מיניות טובה בין בני זוג היא דבר חשוב בזוגיות. ישנם אנשים שקשה להם לחוות סיפוק מסיבות שונות. יש זוגות שמתביישים מאוד האחד מהשנייה. אחרים נבהלים מהעצמה של התחושות המיניות. ישנם פחדים, דמיונות ותחושות גופניות שמונעים מבני זוג הנאה מינית נכונה וטובה. תחושות מיניות מהנות ויחסי אישות טובים ועמוקים חשובים לכל בני זוג שרוצים קשר עמוק ויציב לאורך שנים ביניהם. בני זוג שהיחסי האישות שלהם טובים נוטים לשמור על שלום בית ולגדל ילדים בריאים יותר. מיניות נכונה יכולה להביא רוגע לתוך חיי הזוגיות שלנו.

הטיפול מסייע במספר דרכים:

  • הבנה של החסימות הרגשיות והשפעתן על יחסי האישות שלנו.
  • הבנה של השפעת הדמיונות המחשבות והתחושות הגופניות על איכות היחסים האינטימיים.
  • בניית תכנית פעולה אישית, נפשית ופיזית תוך כדי הטיפול. תוכנית שמותאמת אישית לשני בני הזוג ושלוקחת בחשבון את היכולות האישיות של כל אחד.

טיפול מיני ממוקד:

  • מחזיר באופן נכון את המיניות הטובה ויחסי האישות הנכונים לזוגיות.
  • הבנה של השפעת הדמיונות, המחשבות והתחושות המהנות על היכולות הפיזיות, תורמת לתקשורת מוצלחת יותר בין בני הזוג.
  • הטיפול המיני מאפשר תהליך של הפנמה כך שהשינוי הרצוי בין בני הזוג יכול להתרחש בקצב שלהם.