כלים לשיפור המיניות

מאת דורי לוי פסיכולוג קליני מומחה
ומטפל משפחתי מוסמך
ספק משרד הביטחון 12127

בכוחכם לשנות עכשיו

 

כלים לשיפור זוגי חשובים ביותר. נקבל כלים בתחום ההבנה שיסיעו מיידית לשיפור ביחסים. טיפול זוגי עוזר בהרבה מקרים לשפר את חיי האישות שלנו עם בני זוגנו. טיפול מיני כשהוא משולב עם טיפול זוגי מסייע לבני הזוג ליצור מערכת תחושות רגשיות ומיניות טובה ונעימה ביניהם. טיפול מיני מקצועי לוקח בחשבון את הזוגיות ומה שקורה בתוכה. המיניות של כל אחד מבני הזוג קשורה לתחושות הנפשיות של האחד כלפי השני. מיניות היא דבר רגיש ובסביבה מדכאת היא נוטה להיפגע ולדעוך. מריבות וכעסים כמו גם יחס בוטה של בני הזוג פוגעים ברוב המקרים ביחסי האישות בין בני הזוג. המיניות היא ראשונה להיפגע ולדעוך ולהפך כשבני הזוג מפתחים רגשות נעימים של חום חיבה וכבוד הדדי המיניות הנכונה ביניהם חוזרת, קראו עוד…

טיפול פסיכולוגי אישי
טיפול זוגי ממוקד
הטיפול בילדים
הטיפול המיני
טיפול בדיכאון
טיפול בחרדה
טיפול בטורדנות ובמחשבות OCD
פסיכולוגיה יהודית
קורסים והרצאות
פודקאסטים
תעודות מקצועיות
קליינטים ממליצים
הופעות במדיה
החנות

 

למדו לאבחן ולפעול כעת מול 3 סוגי הרגשות שהכי פוגעים במיניות שלכם

  • כעס, גורם מספר אחד לפגיעה וירידה ביחסי המין. חשוב לאבחן מתי אתם כועסים ולא להיכנס ליחסי מין בשעת כעס.
  • עלבון, הוא אולי הדבר הכי פוגע שסוגר הרבה מערכות בגוף ובנפש. עלבון לא מאפשר לנו להיות מיניים כלפי בני זוגנו.
  • תסכול, גורר מתח גופני ונפשי ובוודאי לא מאפשר למיניות טובה להתפתח.

     

עשר דקות ביום זה לפעמים מה שצריך

לפעמים תשומת לב נכונה, מרוכזת ואמיתית, של 10 דקות ביום מספיקה. בלי טלפונים או מסכים. פשוט תשומת לב של מגע מבט ודיבור. פשוט פשוט אבל דורש שימת לב. הפנאי ותשומת הלב הפנימית כלפי בן או בת הזוג חשובים להתפתחות יחסי אישות טובים בין בני זוג. חשוב ששני בני הזוג ינסו לפנות קצת זמן למטרה זו. למדו באופן מידי לפנות זמן בצורה טכנית לחלוטין ממש כמו שאתם מפנים זמן להיפגש עם אדם חשוב. קחו את היומן וקבעו זמן רק שלכם בו תהיו באווירה אינטימית, רומנטית, בבית, בחדר השינה, בבית קפה, בצימר, אבל זמן שלכם בלבד, בלי הילדים, בלי עבודה, בלי מסכים, ובלי טלפונים.

מיניות קשורה לתודעה, לתחושות ולרגשות

תחושות טובות של בני הזוג אחד כלפי השנייה יוצרים יחסים אינטימיים טובים. חשוב לזכור שמיניות קשורה ברובה לתחושות ולמחשבות שלנו כלפי בני זוגנו. מיניות קשורה קשר ישיר למה שקורה לנו בתודעה שלנו, במחשבות שלנו וברגשות שלנו. כלים מהירים יכולים לעזור באופן חלקי. הכלים מהווים רק פתיח לטיפול זוגי, או ייעוץ מיני מעמיקים יותר. זוגות שרוצים באמת לשפר את חיי המין שלהם זקוקים לפנות זמן ולהגיע לטיפול מיני עם פסיכולוג קליני או מטפל מיני על מנת להבין לעומק את מגוון התחושות שלהם. הבנה מעמיקה של התחושות העמוקות, של הנקודות הרגישות שבן או בת הזוג לוחצים עליהן עוזרת להרגיע ולשפר את המיניות. זכרו מיניות טובה משפיעה על כל תחומי החיים. זוגות שיחסי האישות ביניהם טובים משרים אוירה טובה יותר על הילדים והמשפחה.