טיפול בשפיכה מוקדמת

מאת דורי לוי פסיכולוג קליני מומחה
ומטפל משפחתי מוסמך
ספק משרד הביטחון 12127

בכוחכם לשנות עכשיו

טיפול פסיכולוגי אישי
טיפול זוגי ממוקד
הטיפול המיני
הטיפול בדיכאון
הטיפול בחרדה
הטיפול בטורדנות ובמחשבות OCD
פסיכולוגיה יהודית
פודקאסטים
תעודות מקצועיות
קליינטים ממליצים
הופעות במדיה
החנות

הטיפול בשפיכה מוקדמת משלב בתוכו שני אלמנטים חשובים

 

  1. זיהוי הסיבות לגמירה המוקדמת – והן לרוב נפשיות, לחץ שלא אספיק או פחדים אחרים – נזהה זאת בטיפול
  2. טכניקות להשהיית השפיכה תוך עזרה והבנה מבת הזוג – במקום להתבייש יש מספר תרגולים שיכולים לעזור ומהר!

בני זוג שנתקלים בבעיה זו מתביישים פעמים רבות לדבר עליה ולהתמודד עימה. הבעיה פוגעת התחושת הגבריות וביכולת האינטימית. בן הזוג חש שאינו יכול לספק את בת זוגו ועלול להיווצר ריחוק נפשי. בני זוג שמוכנים לשוחח על הבעיה יכולים לראות שבמספר מועט של צעדים ניתן לפתור את הקושי ולהיכנס למסלול של הצלחה.

על מיניות ומעבר

הסיבות לשפיכה מוקדמת

פעמים רבות אנשים מסויימים עשויים לחוש גירוי חזק והם אינם יכולים להתמודד עם עצמת הגירוי וכתוצאה מכך הם אינם יכולים להאריך את היחסים האינטימיים, ליהנות מהם ולגרום לבת הזוג ליהנות. הסיבות לגרייה החזקה שונות וקשורות לחינוך, מבנה פיזי, ועולם נפשי פנימי. למשל, גברים שמאוד נמשכים אל בנות זוגם וחשים שבנות זוגם הן משהו מאוד מיוחד או מגרה עלולים לסיים מהר מידי. בני זוג שחשים איום סמוי כלשהו על הגבריות שלהם עלולים גם הם לגמור מהר ולסגת. גברים שחשים איזה חשש מהקשר הרגשי עם בנות זוגם יכולים באופן לא הכי מודע להזדרז ולגמור מהר בכדי לא לחוות קרבה רגשית.

היכרות עם הטיפול הזוגי הממוקד


הטיפול בשפיכה מוקדמת

הטיפול המיני בבעיה זו כולל לימוד של טכניקות השהיה שכל אחד יכול לתרגל עם בת הזוג שלו. בנוסף בטיפול נגע באלמנטים הנפשיים שיתכן ומרתיעים את בני הזוג מקרבה רגשית ביניהם. הסיום המהיר במקרים רבים הוא ביטוי הימנעות מקרבה רגשית. כאמור את שלל המרכיבים הנפשיים אנו מגלים תוך כדי שיחה עם שני בני הזוג. השיחה הטיפולית או הטיפול הזוגי מאפשרים לבני הזוג לשלוט על הבעיה, מנסיוני, באופן מהיר יחסית.