מיניות נוקשה מיניות אינטימית

מאת דורי לוי פסיכולוג קליני מומחה
ומטפל משפחתי מוסמך
ספק משרד הביטחון 12127

בכוחכם לשנות עכשיו

טיפול פסיכולוגי אישי
טיפול זוגי ממוקד
הטיפול המיני
הטיפול בדיכאון
הטיפול בחרדה
הטיפול בטורדנות ובמחשבות OCD
פסיכולוגיה יהודית
פודקאסטים
תעודות מקצועיות
קליינטים ממליצים
הופעות במדיה
החנות

נשים רבות מתלוננות שבן זוגם אינו רגיש מספיק כלפיהן. גברים נוטים להיות יותר טכניים ופחות לשים לב לרגשות של בנות זוגם. ישנם מספר סוגי מיניות בין בני זוג. ניסיוני כפסיכולוג קליני ומטפל זוגי, עזר לי לזהות תכונות מיניות שונות. במאמר זה נעסוק במיניות המעודנת לעומת המיניות האגרסיבית או הנוקשה יותר. נדבר על הצורך הנפשי שעליו עונים שני סוגי המיניות האלו. מיניות מבטאת תמיד את הצדדים היותר עמוקים של האישיות שלנו. לדוגמא: חלק מהאנשים שנמנעים מקשרים קרובים יעדיפו הרבה פעמים מיניות מענה שפונה לצד החייתי יותר של הנפש, נוקשה יותר. מיניות זו מאפשרת להם להימנע מקרבה רגשית עמוקה יותר עם בן או בת זוגם. לעומתם אנשים שמעוניינים באינטימיות רגשית, יטו פעמים רבות לכיוון של מיניות יותר מעודנת. הם ירצו יותר חיבוקים, נשיקות, משחק מקדים ומגע רך ואוהב. מגע שמבטא יותר את הצדדים האינטימיים רגשיים של הקשר. חדר המיטות משקף פעמים רבות את צורת ההתנהלות הנפשית שלנו ומעיד על פחדינו והעדפותינו ועל האופי הזוגי והאישי שלנו.

היכרות עם הטיפול הזוגי הממוקד

מהי מיניות נוקשה

מיניות נוקשה היא מיניות בה אחד או שני בני הזוג מתנהגים בצורה מאוד יצרית ומתחברים אך ורק לצד החייתי והיצרי שלהם. מיניות נוקשה יכולה להיות מאוד פראית ולעתים גם מעליבה ומכאיבה. בכדי להתחבר לצדדים המאוד יצריים שלנו דרושה יכולת להתנתק במקצת מהחלקים העדינים שלנו ולהזדהות לרגע עם הצדדים החייתיים יותר. דרושה יכולת להתנתק ולהיות עם עצמנו ולהתענג על התחושות המיניות מבלי להשקיע בבן או בת הזוג מאמצים שלוקחים אנרגיה נפשית. כשיש הסכמה בין בני הזוג לגבי אופי היחסים ניתן לגוון. בני זוג שלא לומדים לגוון את חיי האישות שלהם עלולים לחוש שעמום וחוסר סיפוק. ההפך גם הוא נכון, בני זוג שלא משקיעים בקשר העדין ביניהם ומכונים את רוב האנרגיה אך ורק למיניות עלולים לחוש חוסר עניין לאחר זמן מה. בני זוג שהיחסים ביניהם חסרים את הממד הנפשי העדין יותר, בני הזוג עלולים להשתעמם והיחסים ביניהם גם כן עלולים לדעוך.

על מיניות ומעבר


מהי מיניות אינטימית

אינטימיות היא היכולת להיות קרוב בכל המובנים אל בני זוגנו ואל אנשים בכלל. מיניות אינטימית היא היכולת לחוש את בן או בת הזוג שלנו במהלכם של יחסי המין לפניהם ולאחריהם. לחוש ולהתייחס בצורה רגשית ולהביע טווח של רגשות רחב יותר. הכוונה היא לא רק לקיום יחסי מין בלבד, אלא קיום יחסים תוך השקעה בדברים החשובים גם לצד השני – משחק מקדים, ליטוף, רוך, מילה טובה וכו’. במיניות אינטימית בני הזוג משקיעים אנרגיה נפשית והקשבה עמוקה לתגובות של בן/בת הזוג בו אנחנו נוגעים.

לסיכום נושא סוגי המיניות

טיפול מיני מאפשר לשני בני הזוג להתקרב אחד אל השני בצורה אינטימית יותר. תוך כדי ייעוץ מיני לומדים שני בני הזוג להכיר את התחושות היותר אינטימיות, לחוש ולהבין את המחשבות והדמיונות של בני זוגם. לדעת לשתף ולדבר עם בני זוגם בצורה אמתית ורגישה יותר. לדעת ולהכיר את המקומות הפגיעים והרגישים האחד של השני ולאפשר שיחה על כך. שילוב של יחסי אישות ואינטימיות רגשית מוביל זוגות ליחסים אינטימיים מספקים ולזוגיות מהנה יותר.