כאבים בזמן היחסים

מאת דורי לוי פסיכולוג קליני מומחה
ומטפל משפחתי מוסמך
ספק משרד הביטחון 12127

בכוחכם לשנות עכשיו

צריך לדעת שכאבים בזמן היחסים האינטימיים הן תופעה דיי נפוצה. לפעמים היא נפשית ולפעמים היא קשורה למבנה הפיזי וצריך רופא מומחה כדי לאבחן זאת. רוב הזוגות מתביישים לדבר על כך. הרבה זוגות מושפעים מבושה גדולה. מפחדים לדבר. חוששים שמשהו לא בסדר עימם אם כואב להם. חוששים שבן או בת הזוג יעזבו אם הבעיה תתגלה, קראו עוד…

טיפול פסיכולוגי אישי
טיפול זוגי ממוקד
הטיפול בילדים
הטיפול המיני
טיפול בדיכאון
טיפול בחרדה
טיפול בטורדנות ובמחשבות OCD
פסיכולוגיה יהודית
קורסים והרצאות
פודקאסטים
תעודות מקצועיות
קליינטים ממליצים
הופעות במדיה
החנות

כשכואב וזה מבייש אותנו

כשמופיע כאב בזמן היחסים אנחנו מיד נבהלים וחוששים, הוא לא אמור להופיע! אנחנו אמורים ליהנות? לא? ובכן לא תמיד זה כך… וזה מבייש אותנו, כאילו משהו לא בסדר עם עצמנו עם הגוף שלנו.

הרבה אנשים סובלים מכאבים ומנסים להסתיר רק כדי שלא תתגלה הבעיה. בכך הם סובלים סתם סבל נוסף, ממש חבל. צריך ללמוד כיצד להתגבר על הבושה וכיצד לשוחח אחד עם השני. חבל, כיון שכאבים זו תופעה נורמלית מאוד ונפוצה ביותר וגם ניתנת לטיפול. כשלומדים להרגיע ולשוחח על כך חלק גדול מהכאב נעלם וניתן לחזור ליחסים תקינים ומהנים.

כאבים שהבסיס הוא פיזי

כאבים פיזיים קורים פעמים רבות אצל נשים עקב מבנה שונה שניתן לתיקון כירורגי. אצל גברים עקב עקמת או בעיות שונות שניתנות לפתרון או הקלה חלקית בהתערבות רפואית.

כאבים על בסיס נפשי

אצל רוב הזוגות הכאבים קורים עקב מצבי נפש שונים. בושה, טראומות מהעבר שמוטמעות בגוף. טראומות מיניות שאינן זכורות לנו אולם מתעוררות עם התחלת היחסים עם בן אדם קרוב לנו. המשותף לכאבים הוא שהם מדברים משהו עמוק שהדחקנו או שהתביישנו בו. הכאבים וההייצרויות אומרים לנו שאנחנו לא רוצים בדרך הזו. שקשה לנו עם חלק מסוים ביחסים ושצריך לדבר על כך. לדבר כדי להרגיע.

התמחיתי במרכז הידוע בעולם לטיפולים ממוקדים וקצרים אני מיישם זאת בטיפולים

מניסיוני חבל לסבול ולא כדאי להתבייש. חשוב לקבוע פגישה ולדבר על הדברים. הפתרון יתגלה תוך כדי הטיפול.

 

היכרות עם הטיפול הזוגי הממוקד

 

הכאב הוא קריאה להעמיק את הקשר הזוגי הנפשי

הגישה שלי היא גישה שמביאה לכם באופן מהיר וממוקד את שפת הנפש העמוקה שלכם. בתחילת הטיפול זוגות לא מאמינים שהגוף שלהם מדבר בצורה הזו. הם מנסים בבית ורואים שהשפה מדויקת. ברגע שזוגות מבינים את שפת הגוף קורה השינוי. מטרתי היא לסייע לכם להבין את הדיבור הגופני כפי שהוא מתבטא בכאב, בהייצרות וליצור דיאלוג שיעמיק את היחסים, את היכולת ליהנות ולהרחיק את הבושה הרעה.

רוב הזוגות מנסים להדחיק ולא לדבר על כך.

זוגות סיפרו לי על מחשבותיהם בנושא:

  1. יש לי תחושה שמשהו מאוד פגום בי אם כואב לי במקום שאמור להיות הכי מהנה.
  2. כנראה שאני לא בסדר וכדאי שאסתיר זאת כי הוא לא ירצה בי.
  3. בני הזוג חושבים בליבם שאם ידברו על כך זה לא יעזור ובן זוגם עלול לחפש במקומות אחרים.